The Guernsey-Sunrise Junior High track team competed in their first meet of the season last Saturday, attending the Jinx Tucker meet in Burns.
This item is available in full to subscribers.
To continue reading, you will need to either log in to your subscriber account, or purchase a new subscription.
If you are a current print subscriber, you can set up a free website account and connect your subscription to it by clicking here.
If you are a digital subscriber with an active, online-only subscription then you already have an account here. Just reset your password if you've not yet logged in to your account on this new site.
Otherwise, click here to view your options for subscribing.
Please log in to continue |
Vicki Hood
Editor
vhood@guernseygazette.com
BURNS—The Guernsey-Sunrise Junior High track team competed in their first meet of the season last Saturday, attending the Jinx Tucker meet in Burns.
Results for the Guernsey-Sunrise competitions are shown:
BOYS RESULTS
100 Meters
Kolten Weinkauf 13.91
Brian McCoid 13.97
Bryce Stenson 14.24
Tristan Hohnholt 14.87
William Knowlton 16.19
Alex Sturdivant 16.22
James Jenkins 17.29
Dominic Ramirez 17.30
Julian Rodriguez 19.11
Bradley Roby 21.57
Karson Kite 22.37
200 Meters
Seth Lorenz 30.91
Tristan Hohnholt 30.93
Dominic Ramirez 37.46
James Jenkins 37.49
Julian Rodriguez 42.27
Karson Kite 46.06
Bradley Roby 47.83
400 Meters
2nd: Kolten Weinkauf 1:01.65
5th: Seth Lorenz 1:08.43
Brian McCoid 1:10.54
James Jenkins 1:22.62
Julian Rodriguez 1:31.34
800 Meters
Aiden Noggle 3:12.56
1600 Meters
Aiden Noggle 7:17.70
4x100 Relay
3rd: Guernsey-Sunrise 54.85
Tristan Hohnholt
Bryce Stenson
Seth Lorenz
Kolten Weinkauf
4x400 Relay 5:36.10
Dominic Ramirez
Julian Rodriguez
William Knowlton
Aiden Noggle
SMR 100-100-200-400 Relay
5th: Guernsey-Sunrise 2:23.22
James Jenkins
Alex Sturdivant
William Knowlton
Aiden Noggle
Shot Put
3rd: Caleb Christensen 34-04
4th: Brian McCoid 33-07.25
Alex Sturdivant 30-09
High Jump
8th Bryce Stenson 4-10
Tristan Hohnholt 4-04
Seth Lorenz 4-02
William Knowlton 3-06
Long Jump
4th: Kolten Weinkauf 15-04.50
Dominic Ramirez 7-05.50
Bradley Roby 6-01
Triple Jump
3rd: Brian McCoid 32-05
GIRLS’ RESULTS
100 Meters
8th: Rylie Thompson 15.20
Hayeden Bingham 15.89
Liberty Whitebird 16.16
Shelby Bowen 16.17
Rainey Anderson 16.20
Juliana Schiele 17.47
Jordan Atwood 18.0
Shelby Morgan 18.20
Micah Hebbert 19.60
200 Meters
8th Rylie Thompson 32.07
Hayeden Bingham 34.56
Rainey Anderson 35.06
400 Meters
Isabella Milton 1:17.18
Liberty Whitebird 1:25.64
100m Hurdles
Rainey Anderson 21.37
Shelby Bowen 22.43
200m Hurdles
Rainey Anderson 38.33
4x100 Relay-
9th: Guernsey-Sunrise 1:06.13
Jordan Atwood
Taylor Marshall
Hayeden Bingham
Liberty Whitebird
SMR 100-100-200-400 Relay
4th: Guernsey-Sunrise 2:26.16
Shelby Bowen
Rylie Thompson
Isabella Milton
Lily Tillman
Pole Vault
12th: Juliana Schiele 4-06
Isabella Milton NH
Taylor Marshall NH
Long Jump
Rylie Thompson 11-01
Lily Tillman 10-00.50
Hayeden Bingham 10-00
Jordan Atwood 9-04
Taylor Marshall 8-07
Micah Hebbert 8-06.50
Shelby Morgan 8-01.25
Tracy Chamberlain 6-03.75